Kateřina Rosáková

„Kultura je jeden ze základních kamenů města, o který musíme neustále pečovat a starat se o něj.“


Kateřina Rosáková (*1998) se narodila ve městě Česká Lípa. Město, ve kterém celý život žije. Ve městě, které má tak moc ráda, že se čím dál více zapojuje do jeho kulturního a politického dění. Od mateřské školky si přála pracovat v oboru školství, stejně jako její matka učitelka. Vystudovala proto Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední školu Nový Bor – obor Předškolní a mimoškolní pedagogika (2017).

První práci získala hned po dokončení střední školy, stala se asistentkou pedagoga na malotřídní základní škole v malé vesničce nedaleko České Lípy. Získávala zkušenosti, objevovala, jak to ve školství vlastně chodí a zjišťovala, že to ani zdaleka není tak růžové, jako v učebnicích, ze kterých se učila. To velmi přispělo k její prvotní touze připojit se k Pirátské straně.

Nyní pracuje na základní škole přímo v České Lípě, opět jako asistentka pedagoga, tentokrát se specializací na výchovu a vzdělávání nově příchozích cizinců – Mongolů.

Pirátům byla oddaná již od svého prvního vhozeného lístku do volební urny. Pomáhat při kampani začala při komunálních volbách v roce 2018. Členkou strany se následně stala o letních prázdninách roku 2019. Je také členkou MS Českolipsko. Má spoustu koníčků a zájmů, například divadlo, Slam Poetry, hru na hudební nástroje (bicí, kytara, ukulele, altová zobcová flétna), ale má ráda i plavání, kanoistiku či cestování po Evropě.

Aktivně se zapojuje při místních kulturních akcích – koncerty Školy Ro(c)ku, Českolipská Slam Poetry, festival Všudybud či Českolipský divadelní podzim. Od dětství je členkou Junáka – svazu skautů a skautek v místním středisku Řetěz.