Ondřej Víteček

„Mám rád jednoduché věci, které fungují. Nebojím se však náročných úkolů, protože nebývá vždy ta nejjednodušší cesta ta správná. Mám odvahu dělat správná rozhodnutí, i když nebudou populární.”

Ondřej Víteček (*198) žije a pracuje v České Lípě. Je ženatý, s manželkou vychovávají dvě děti – syna Ondřeje (*2017) a dceru Ester (*2020). Stručne se charakterizuje jako jedenačtyřicátník, táta, manžel, soused z Mikovcovy, místopředseda SVJ, místopředseda MS Piráti Českolipsko, pašijový Herodes, spoluorganizátor hudebního festivalu Všudybudu, člen sdružení Progres, sekulární humanista, gymplák, technologický nadšenec, ale především hrdý Českolipák.
Členem Pirátské strany je od roku 2018. V roce 2018 byl zvolen do zastupitelstva města Česká Lípa.

Po absolvování českolipského Gymnázia, kde počalo jeho nadšení pro
divadlo a kulturu, odchází po úspěšné maturitní zkoušce do Prahy. Po šestiletém působení v Praze spojeném se studiem a prací pro Seznam.cz či Laboratoř výpočetní techniky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy se vrátil do České Lípy. Zde působil jako IT specialista v několika nadnárodních společnostech – Bombardier, Johnson Controls, Jifeng. Nyní pracuje jako referent ve společnosti LEDsviti.cz prodávající LED osvětlení.